کسب در آمد ماهانه 10 میلیون تومان از طراحی

کسب در آمد ماهانه از طراحی

۱ دیدگاه

کسب  در آمد ماهانه 10 میلیون تومان از طراحی

در این  مقاله  سعی  شده است  به کسانی که در حیطه  نرم افزار  های معماری  و طراح هستند و فعالیت دارند کمک کنیم.

نکته دیگر که شما می توانید در وب  سایت مهشید رئیسی  در بخش جادوی ثزار عضو شوید  و از ویس ها  و پادکست های انگیزشی آن استفاده کنید و تاثیر مثبت آن را بر روی افکار  و باورهای  خود به عینه  مشاهده کنید.

بسیاری از فارغ التحصیلان  بخش معماری  نمی دانند که از رشته خود چگونه استفاده کنند و در آمد زایی داشته باشند؟؟!!!!!

با کمک ما در وب سایت مهشید رئیسی  و مشاوره های ایشان  می توانید  راه خود را در این مسیر هموار کنید.

نکته مهم  این است که ما باید بدانیم  چگونه از رشته خود استفاده کنیم  و این مستلزم  تجربه است که از نظر تئوری در دانشگاه  توضیح داده می شود و به صورت آکادمیک آموزش داده می شود.

و مجموعه مهشید رئیسی تصمیم دارد که در  مسیر رسیدن به اهداف مالی  و کاری همراهتان باشد.

در واقع  معماران و آرشیتکت  ها و دیزاینر ها  باید کار های بسیاری  انجام دهند  و فقط محدود به دیزاینر ها نمی شود  و معمارانی  که طراحی  می کنند ،تریدی کاران ، آرشیتک ها  تمام افرادی  که در این حوزه فعالیت دارند  شامل آموزش های این مجموعه می باشند  که در آموزش ها و لایو های روزانه خواهید دید.

در زمان های گذشته  مرسوم نبوده است  و برای  ورود به کاری تست های شخصیت شناسی  استفاده شود  و همین مسئله باعث می شد فرد به اجبار  و بدون  هیچ علاقه ای  به کار خود ادامه دهد ولی در حال حاضر  با وجود تست های شخصیت شناسی و خود شناسی از جمله تست دیسک  می توان مسیر علایق خود را مشخص کرد و به در آمد های بالا رسید و استعداد های خود را شکوفا کنید .

و این سئوال  برای هر کسی  ممکن است پیش بیاد که چرا شغل های ما نند پزشکان  و دارو سازی   و دندان پزشکان  در امد های بالایی  دارند  و چرا رشته معماری پول ساز نیست  و آن در آمدی که باید داشته باشد را ندارند؟

وجود چراهایی که در ذهن بسیاری از فارغ التحصیلان این رشته به وجود می آید، در واقع به این مسئله ختم می شود که می توان از انشعابات  معماری  هم در آمد خوب داشت  و فقط  رشته های شاخص دارای در آمد بالا نیستند.

مسئله باور سازی دراین  راه بسیار مهم است و شما می توانید نتایج این  باور سازی را در  پیج دیزاینر مشاهده  کنید شما با ساخت باور  و باور سازی  است که می توانید  به مرحله که مد نظرتان است برسید دور کردن  عوامل محدود کننده ی ذهنی که خیلی از افراد دارند را پشت سر بگذارید.

به طور مثال شما از در آمد بالای 50 میلیون تومان در بین  دوستان  و آشنایان  و خانواده خود صحبت کنید  واکنش آنها جز این که این کار غیر ممکن است یا  نیست  و عوامل بازدارنده دیگر را  بیان می کنند در واقع همه افراد  موفق این مسائل  را بسیار شنیده اند و دیده اند.

انسان برای موفق  شدن در مورد این دست از  مثال ها باید ناشنوا باشد  و باید فقط هدف  خود را مد نظر داشته باشد.

به طور مثال  در داستان  2 قورباغه ای که در چاهی سقوط می کنند  و قورباغه های دیگر از بیرون  داد می زنند  که تلاش  نکنید  فایده ای ندارد که این چاه عمیق  است  و شما  نجات پیدا نمی کنید  در حالی که یکی از این قورباغه ها ناشنوا  بوده است  . قورباقه شنوا به حرف های  دیگران گوش می کند و دست از تلاش بر می دارد و قورباغه ای که  ناشنوا  بوده است  عکس العمل  دیگران  را به  این منظور  برداشت می کند  که افراد  در تشویق  او هستند  که خود را نجات دهد  در واقع نتیجه ای که از این  داستان می توان گرفت  این است  که نتیجه  هر کاری به باو.ر های انسان  بستگی دارد .

پا فشاری بر روی هدف و مقاومت در برابر فطرت منفی دیگران

در واقع  یکی از مهم ترین  دلایل در موفقیت  خود فرد است ، توجه خود فرد به نظم و رابط دوستانه  و کاری  و تعهد خود فرد  به کار  و هدفش  می باشد  که با عث  می شود  به هدف  و درآمد بالایی که مد نظر دارد برسد و داشتن  برنامه ریزی  و مطالعه  و بازار یابی  و کنجکاوی  و پشتکار  در ررشته  و هدف  خود مسئله بسیار مهمی است  که می تواند  رسیدن  به زمان موفقیت  را بسیار کوتاه  و سریع  شود.

با مشاوره های مهشید  رئیسی  می توانید  به این امر دست  یابید و این مشکل را در خود حل نمایید.

در واقع  مهندسان  معماری  مستحق حداقل ماهی 5 میلیون تومان در ماه می باشند و اگربا دقت و طبق  برنامه ریزی و مشاوره های درست و مصصم باشید و حرکت کنید حتما به این امر دست پیدا خواهید کرد  و به افزلیش  درآمد ماهی 10 میلیون تومان در ماه دست پیدا کنید.

و اولین قدم  فرهنگ سازی  برای اعلام در آمد بالا می باشد که همیشه  از در آمد  بالای خود صحبت کنید تا دیگران  را تشویق  به داشتن و تلاش کردن کنید نه دست از تلاش برداشتن و باید از خواب خرگوشی خود بیدار شوید و به رقم های  بالا در معماری  و رشته خود فکر کنید.

و فرکانس  مالی  بالایی داشته باشید  و برای  ایجاد  در آمد  بالا  در  این زمینه یک سری شروط لازم است .

به نقل از جیم ران  Jim Rohn   دنبال موفقیت  ندوید  ، انسان موفقی شوید که موفقیت  به دنبال  شما باشد  و این به این معناست  که  شما  باید  روی خودتان  و باورهایتان  تمرکز داشته  باشید  و برای بهتر شدن  و درست  شدن  آن تلاش کنید  نه اینکه به دنبال موفقیت باشید  با تلاش  برای خود سازی  و خود شناسی  موفقیت به دنبال شما خواهد آمد .

در  مشاوره های  و آموزش ها  و لایو های  مهشید ریئسی  برنامه ریزی هایی برای تعییر  باور های شما می باشد و که  به همین علت  شرایط فیزیکی اطرفیانتان هم نیز تغییر خواهد کرد

کوچینگ

گوچ  به معنای مشاوره است  در واقع  مشاورین که نمی خواهند نسخه های از قبل  تعیین شده  برا ی شما بپیچند .

گوچینگ  مشاوره ای است  که با توجه  به شخصیت  و سئوال هایی که از شما پرسیده می شود  که به صورت انفرادی  به جواب های می رسند  که مختص  شخص شما می باشد .

و از طریق  تست دیسک  شما  می توانید  به این امر  دست  یابید  که در لایو  و مقالات  سایت مهشید رئیسی بیشتر توضیح داده شده است.

کسب در آمد زایی از طراحی

روی  صحبت ما  با معماران  و تریدی  آرتیست ها می باشد و در اکثریت  با معماران و آرشیتکت ها   است

برای  مبتدیان  در  این رشته  و با استفاده  از نرم افزار  از در آمدی  2  میلیون تومان  در ماه  و برای  حرفه ای  ها در  این رشته  درآمد ی  تا سقف  20 میلیون تومان  ماهانه در نظر  داریم  که با استفاده  از تکنیک  ها و  روش  های ما به  این در آمد  دست پیدا کنند .

در  این  زمینه  ابتدا  چند نکته  لارم به ذکر  است :

 • کیفیت رندر
 • ایده پردازی قوی  و ذهن ایده پرداز
 • تخصص گرایی
 • تهد نسبت  به حرفه و  هدف  به همراه  زملن بندی
 • سیستم کامپیتوری  معقول  و در حد خوب

که در  ادامه  به اختصار  توضیح داده  می شود:

 • کیفیت رندر :کیفیت رندر  بستگی به  مدل سازی قوی  و رندگیری قوی دارد  و باید  در مدل  سازی  و رندگیری بسیار قوی باشید و کیفیت  کار خود را بالا ببرید و اگر در اولین قدم  شما  رندر و خروجی  با کیفیت  و مناسبی  نداشته  باشید  نمی توانید درست عمل کنید .

این امر مستلزم روزی 7 تا 8 سال  تمرین  و تلاش می باشد که تسلط شما در مدلینگ و رندرگیری به حد خیلی بالا و قابل قبولی برسد و باید عاشق این کار باشید  و از این کار لذت ببرید تا بتوانید زمان بگذارید و پیشرفت داشته  باشید.

 • ایده پرادزی و ذهن ایده پردازی :

قدم دوم  برای اینکه مدل  و پروژه ای که شما با استفاده از نرم افزار مدل کردید  باید حرفه ای تر شود و این با وجود یک ذهن خلاق  و ایده پرداز ممکن است و آن  ایده  باید به وجود آید  و ذهن خود را باید قوی کنید .

 • تخصص گرایی: در بحث  تریدی آرتیست شدن شما  باید در قدم سوم  حیطه کاری خود را مشخص کنید در واقع  باید  در یکی از شاخه های  تریدی  مگس کار کنید  و یا  در آن بسیار قوی تر شوید و به طور مثال یک تریدی کار فقط بر روی مدلینگ  کار می کند و یا  در بحث  رندگیری  فعالیت  می کند  و روی  تنظیمات  آن  کار می کند  و یا یک نفر آرتیست هست  و فقط می خواهد طراحی کنید  و این نکته در این جا لازم به  ذکر است  که کسی که می خواهد  طراح هم  باشد نیز باز  به  شاخه های مختلفی  مرتبط  می شود  و به طور  مثال  در شاخه ی  نما یا دکوراسیون داخلی  است  و این  دو از هم مجزا هستند.

با توحه به موارد گفته شده  در قسمت  قبل  بحث نیچ مارکت  به وجود  می آید  که لزوم  این مسئله  را بیان  می کند  که شما فقط روی  یک رشته  تمرکز  داشته باشید  و یک  شاخه را به صورت  حرفه ای  کار کنید .

به طور مثال  رستوران  شاندیز  که فقط  به صورت  تخصصی  در زمینه  غذاهای  ایرانی و فقط  در لاین  کباب های سنتی  فعالیت می کند  و یا کافه  لمیز  که فقط  در شاخه  قهوه فعالیت  می کنند  و انواع و اقسام  نوشیدنی  دیگر را ندارد  و این مسئله  باعث شده  که به  صورت تخصصی  و حرفه ای  روی یک  مسئله  تمرکز  داشته  باشد. و در جامعه  امروز  به متخصص اعتماد  بیشتری  می  کنند.

و این  مسئله در  رشته معماری  می  توان به وضوح  دید که  در کارشناسی  ارشد  شما  رشته های  مختلفی  از  معماری  را اعم از  از معماری داخلی ، معماری منظر ….. را می توانید  انتخاب  کنید .

در اینجا به این می رسیم که در معماری  هم باید  شاخه  و  علاقه  خود را مشخص کنید  و ادامه دهید و لاین تخصصی خود  را انتخاب  کنید  و یا طراحی  داخلی  و طراحی نما و یا  غیره

به همین علت در بحث رندر  و طراحی  با تریدی مگس  تفاوت  های زیادی  بین  طراحی داخلی  و طراحی  فضای بیرون وجود دارد  که این مستلزم  مشخص کردن  شاخه  تخصصی و حرفه ای  شما می باشد.

 • تعهد  نسبت  به حرفه  و هدف  به همراه زمان بندی :

چهارمین  قدم تعهد  به  کار و حرفه ی  خود می باشد  و داشتن  نظم کاری  یکی از مهمترین عوامل  کار می باشد .به طور مثال  اگر شما یک فول پکیج  آموزشی  دارید  برای دیدن  پکیج  آموزشی  متعهد  باشید  که طبق  زمان بندی  آن را  به پایان برسانید . و تمرینات  خود  را انجام  دهید  و بعد از  پایان برنامه ریزی  به آن حد انتظار  خود رسیده باشید.

 • سیستم کامپیوتری  معقول  یا در حد خوب

فدم  بعد داشتن  یک سیستم خوب  است  که جزوء  ابزار کارتان  می باشد  مانند  کاشی کاری که نیاز به یک فرز  برای برش کاشی ها دارد  و این  یک لزوم  برای  کار  و در آمد  بالا می باشد  .

در حال  حاضر  یک سیستم  خوب  بر پایه 15 تا 20 میلیون  تومان می باشد  که برای  داشتن  آن  شما می  توانید  وام یا قرض بگیرید  که بعد از مدتی  به در آمد  بالا برسید   و برای رسیدن  به سیستم  و یا ابزار کار  باید  زمان  و هزینه  کنید و پس انداز داشته باشید .

 با توجه به نکات گفته شده در فوقو  رعایت  کردن آن  اگر در گذشته  پایه  قیمت رندر  شما  500 هزار تومان بوده است  بعد از  این مراحل  به 2 میلیون  تومان می  رسد  زیرا کیفیت   و رندر  کار شما  بسیار  قوی تر  و حرفه ای تر شده است.

در اینجا این سوال به وجود می آید  که چگونه  :به ( طور مثال ) اگر  رندر نمایی که 600 هزارتومان  می باشد  و حالا  به یک میلیون  دویست هزار تومان  رسیده است  چگونه  10 برابر معادل  12 میلیون تومان  شود؟

اولین قدم  باید  مطالعات  زیادی  و در  هر زمینه ای  داشته باشید  به طور مثال  باید ضوابط  طراحی  نما  را بدانید  و نور پردازی  را بدانید  و تمام  نور هایی  که در نما استفاده می  شود  و در بازار موجود  است  را بشناسید  و کتاب  های  مربوط   به طراحی نما  در بازار  موجود می باشد را  مطالعه کنید.

و درمورد  متریال های  نما  باید مطالعه داشته باشید  که در  بازار موجود  کم و محدود  هستند  .و نحوه ی  اجرای نما  و شاستی  کشی  و رابیتس  کاری  را یاد بگیرید  در این زمان  است که می توان  ادعا کرد  که طراحی نما  متری 60 هزار تومان  قیمت  کار شما می باشد.

زیرا  در آن زمان می توانید با داشتن  اطلاعات  کافی  بر این  ادعا  محکم و استوار  با سند حرف  برای گفتن  داشته باشید.

همینطور  برای  طراحی  داخلی  کتاب های  مانند رنگ، ارگونومی، نورپردازی  و سبک های  معماری  داخلی  باید مطالعه شود.

دومین قدم  معرفی خود  می باشد  که شما به  راحت ترین  صورت  چاپ تراکت و کارت ویزیت خود را به دیگران معرفی می کنید و می توانید  از 10 گارگاهی  که خود  را معرفی  میکنید حداقل  از 4 کارگاه  4 پروژه داشته باشید .

و اگر در گذشته  با گارگاه یا کسانی  کار کرده اید پس از رعابت نکات گفته شده  می توانید  افزایش قیمت  خود را اعلام کنید  زیرا  شما  کیفیت کارتان  بالا رفته  و خوش قول بوده اید و امنیت  فکری  برای آنان  از قبل  ایجاد کرده اید.که موفقیت را برایتان به دنبال دارد.

چه  کسانی  باید  وارد حوزه تریدی  مگس شوند؟

اولین امتیاز برای  کسانی  است  که وقتی  با سیستم  کار می کنند  و زمان  از دستشان در می رود  ومتوجه  گذشت زمان نمی شوید  و به این کار علاقه مند هستید.

با پکیج های مشاوره های  خانم مهشید رئیسی  شما می توانید  به راحتی می توانید  افزایش  در آمد داشته باشید  و با رعایت نکات گفته  شده می توانید به در آمد دلخواهتان  برسید.

دومین امتیاز  افرادی که در تست دیسک دارای تایپ C/S  هستند  می توانید  تریدی کار های خیلی حرفه ای شوید.

و افرادی  که می خواهند  طراح باشند باید تایپشان D/I   باشد با فن بیان قوی  و جزئی بین و وسواسی در کار خود باشند.

اگر مبتدی هستید چگونه 3 ماهه یک تریدی کار حرفه ای شوید؟

تمرکز و تعهد است که شما در زمان 3 ماهه  با روزی 4 ساعت آموزش و تمرین می توانید موفق شوید به این صورت است  که  2 ساعت آموزش  و 2 ساعت  تمرین انجام شود.

تعهد به این زمان بندی  بسیار مهم  است که باید آموزش ببینید  تا به قدم های بعدی  برسید.

کسانی که می خواهند طراح و هم تریدی کار  باشند

کسانی که می خواهند در این حوزه کار کنند علاو بر مسائل فوق باید مطالعات زیادی داشته باشند و برندینگ داشته باشند  تا بتوانند قیمت ها را به صورت اختصاصی برای خودتان اعلام کنید.

که در مقاله ها  و لایو های بعدی  در مورد نحو ه ی برندینگ توضیح داده می شود.

و برای گرفتن کار های  بهتر  و بیشتر  باید فن  بیان  قوی داشته باشید  و باید  دفتر و محیط  مناسبی  را برای  معرفی خود داشته باشید  و یا حتی  یک صفحه اینستاگرامی  مناسب  داشته باشید  و از طریق  آن جذب مشتری داشته باشید.

از تو حرکت از من برکت

مصادق  این است  که شما و کارتان  باید در زمان های بیکاری خود  رندر های  فضاهای مناسب  را مدل کنید و به عنوان  نمونه کار  و رزومه  در پیج یا صفحه خود بار گذاری کنید و در کل  باید دیده شوید ار  هر طریقی  که مایل  هستید.

اگر در زمان طراحی  دوچار سر در گمی می شوید  چه کاری انجام دهید ؟

در زمان  طراحی  اولین سئوال هایی که  در ذهنتان پیش  می آید  ممکن است این باشد  که  چگونه طراحی  کنم ، چطوری طرح بزنم ، ایده کار رو از کجا بیارم؟؟!!!

 در واقع  ذهن  ایده پرداز یک طراح مانند عضلات  بدن باید شکل بگیرد  و سرچ کردن و درست سرچ کردن  بسیار مهم است  که می  نتواند  به تقویت  ذهن  کمک کند  و تمریناتی  دیگری  که به تقویت  ذهن و ایده پردازی  ذهن کمک می کند  تمرین  و مشاهده  عکس های مختلف  بسیار  کمک کننده است.

و نقطه ضعفی که در اکثر  موارد و مشاوره ها  دیده شده است  این است که  نداشتن یک آرشیو مناسب  از آبجکت ها ی دانلود شده  و سه بعدی  برای کارتان که باید  به صورت بخش بندی  شده  و به صورت منظم  و مرتب باشد.

وجود  این نظم  به سرعت  کارتان  بسیار کمک می کند  و باعث می  شود  که شما  در زمان  نیاز  به سریع ترین  حالت  به آبجکت یا موضوع مورد نظرتان  دست پیدا کنید.

متخصص های بی پول

 افرادی هستند  که حرفه  خود را بی نظیر انجام می دهند  ولی بازاریابی  و تبلیغات  را نمی دانند  و نحوه ی  پرزنت  را نمی دانند  و جزوء  انسان های  کم حرف هستند  و تایپ I   بالایی ندارند  و می توانند برای  قوی تر شدن  کارشان  از فردی  که  دارای روابط  عمومی  بالاتر هستند  استفاده کنند و این ضعف  خود را  به وسیله  دیگری جبران  کند.

بازاریابی  مستفیم و غیر مستقیم

بازار یابی  مستقیم  برای  افرادی  که دارای  روابط عمومی  بالایی دارند  و با صحبت کردن  می توانند  پروژه های  زیادی داشته باشند  و بازار یابی غبر مستقیم  برای  افرادی  مناسب  است  که  لازم نیست  حضوری  صحبت کنند.

با انجام  یک سری از کارها  به واسطه  آن پروژه های  مختلفی  را می توانند  انجام دهند  از جمله اینستاگرام ، وب سایت  که به صورت  غیر حضوری  معرف شما و کار شما می باشد.

نتیجه گیری

اگر  شما تریدی  کار ی هستید  که درآمد  به طور مثال  2 میلیون تومان  در ماهانه دارید  با رعایت نکات  گفته شده  و قوی شدن  درحیطه  کاری خود  می توانید  به در آمد  5/2 برابر برسید  و اگر خیلی  حرفه ای  شوید  به در آمد  حدود 5 برابر می توانید  برسید  ولی اگر  تریدی کار و طراح  هستید حتما با رعایت یک سری  نکات می توانید  به در آمد بالای 10 تا 15 برابر برسید.

تسلط  بر مسائل و امور اجرایی  می تواند بر در آمد شما تاثیر  بسزایی داشته باشد

که شما  به نحوه ی اجرا  و اجرایی بودن  آن طرح نیز فکر کردید  و طرحتان انتزاعی  نمی باشد و این مسئله  نیز  بررسی  و نحوه ی قیمت گذاری  کارتان بسیار تاثیر گذار است  که به صورت های  مختلف  از جمله شناخت بازار ها مربوط و دیدن  کارهای اجرایی از نزدیک به این امر تسلط پیدا کنید و یا از آموزش های مختلف در وب  سایت مهشید رئیسی که صفر تا صد اجرایی پروژه های مختلف را بررسی  و به صورت آموزش در اختیار شما قرارداده شده است.

مهشید رئیسی

خانم مهندس رئیسی در رشته معماری-معماری لیسانس خود را از دانشگاه آزاد تهران-مرکز گرفته است و همچنین تحصیلات تکمیلی خود را در زمینه ی کارشناسی ارشد معماری داخلی از دانشگاه تهران -جنوب کامل کرده اند و همچنین دارای گواهینامه ی بین المللی ازWORK SHOP های داخلی دکوراسیون داخلی انگلستان و کانادا و دارای گواهینامه های مدیریتی از هاروارد آمریکا ، تی سی اس استرالیا و دانشگاه یاشار کشور ترکیه می باشد.

۱ دیدگاه

 1. 1399/06/07

  سلام .خیلی ممنونم از راهنماییتان……

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.