باید و نباید ها

بایدها و نبایدهای دکوراسیون داخلی

بدون ديدگاه

دکوراسیون داخلی امروزه نقش پر رنگی در منازل ایفا می‌کند؛ طوری که به یک رشته خاص تبدیل شده است. یک خانه می‌تواند به اشکال مختلف و گوناگونی طراحی و دکوراسیون شود و با ایجاد تغییر هر چند کوچک و کم، ظاهری زیبا و تغییرات بزرگ در آن ایجاد کرد. دکوراسیون داخلی اصول و تکنیک‌های مختلفی دارد که دانستن به هر کدام از آن‌ها نیاز به تخصص و مهارت دارد؛ اما با این وجود یک سری بایدها و نبایدهایی هم وجود دارد که بهتر است هر کسی آن را بدانید که در ادامه در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

حواستان به مبلمان باشد

اولین بایدها و نبایدهایی که درباره دکوراسیون داخلی باید بدانید این است که یک اتاق را بیش از حد مبله نکنید. یکی از اشتباهات رایج افرادی که در حوزه دکوراسیون داخلی تخصص ندارند این است که اتاق را خیلی مبله می‌کنند. در صورتی که هدف از کاربرد مبل، استراحت و آرامش است و نباید تمامی فضا را به آن اختصاص داد؛ به خصوص زمانی که فضا کوچک است؛ چون در این صورت نه تنها، محیط و دکور زیبا دیده نمی‌شود بلکه احساس خفگی هم به فرد دست می‌دهد. یکی دیگر از نبایدهای دکوراسیون که مربوط به مبل است، این است که تنها برای پر کردن فضا از مبل استفاده کرد. مبل باید برای محلی به کار برود که به آن نیاز دارد.

انتخابات یک رنگ نداشته باشید

از دیگر نبایدهایی که بهتر است آن را رعایت کنید؛ یک رنگی در وسایل و دکرواسیون داخلی است. هر چند به کارگیری از تم مناسب برای طراحی و دکوراسیون نقش پر رنگی در زیبایی خانه دارد؛ اما این جمله به این مفهوم نیست که همه چیز باید یک رنگ و یک شکل باشد. بلکه بهتر است در وسایل تنوع ایجاد کنید. انتخاب آزادانه برای دکوراسیون به شما کمک می‎کند به خانه تان تنوع بدهید و زمانی که فردی به خانه شما وارد می‌شود احساس آرامش کند.

استفاده از وسایل کلاسیک

یکی از فاکتورهایی که به شما کمک می‌کند تا طراحی دکوراسیون داخلی خاص داشته باشید؛ استفاده از وسیله هنری یا یک اثر کلاسیک در منزل باشد. برخی از افراد علاقه دارند تا کلا همه طرح دکوراسیون داخلی آن‌ها کلاسیک باشد؛ در صورتی که بعضی دیگر علاقه زیادی به کلاسیک بودن وسایل ندارند؛ به این دسته افراد پیشنهاد می‌شود که حداقل در دکوراسیون داخلی منزل شان از مجسمه یا وسایل کلاسیک و قدیمی هر چند کوچک استفاده کنند.

استفاده درست از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری یکی از راهکارهای زیبا کردن دیوارهاست. برای طراحی فضای داخلی و استفاده از کاغذ دیواری، نخست رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید و پس از آن به سراغ خرید بروید. در زمان خرید کاغذ دیواری توجه کنید که با سایر وسایل هم هم خوانی داشته باشد. کاغذ دیواری را بهتر است با مبل و صندلی ست کنید و یا رنگی انتخاب کنید که رده‌هایی در دیگر وسایل دارد. از طرفی کاغذ دیواری در پر نور و جلوه دادن محیط نقش پر رنگی ایفا می‌کند. اگر منزل کوچک دارید بهتر است سراغ کاغذ دیواری‌هایی با تم رنگ تیره و با طرح‌های شلوغ نروید؛ سعی کنید از کاغذ دیواری روشن استفاده کنید تا محیط را بزرگ تر از آن چه هست نشان دهد.

از طرفی الزامی نیست که همه دیوار خود را با کاغذ دیواری بپوشانید. پوشاندن پشت تلویزیون و یا قسمت خاصی از منزل هم در دکوراسیون تاثیر مثبتی دارد.

ایجاد تعادل در دکوراسیون

استفاده بیش از حد از یک رنگ، یک سبک و هر چیز دیگری در دکوراسیون داخلی جلوه خوبی نخواهد داشت. تعادل مکمل دکوراسیون است، هر چه آن را بیشتر رعایت کنید؛ بهتر می‌توانید طراحی انجام دهید. همچنین بهتر است تقارن متعادل را در دکوراسیون‌تان پیاده سازی کنید و یا این که از اصول فنگ شویی کمک بگیرید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.