فنگ شویی چیست

بدون ديدگاه

فنگ شویی طراحی داخلی به یک مکمل ایده‌آل دست یافته است که می‌تواند انگیزه افراد را برای کسب طراحی های هماهنگ و متوازن با انعکاس بیشتری از انرژی بالاتریدریافت  نمایند. پیشرفت‌های زیادی در طراحی داخلی بر اساس اصول فنگ شویی وجود دارد که با استفاده از آن بهترین ترکیب‌بندی را می‌توان کسب نمود.

فنگ شویی و بهره‌بردن در کاربرد منابع در دسترس

 پوشش بیرونی ساختمان را شاید و به هر دلیلی شاید نتوان تغییر داد، اما درون ساختمان را با ظاهرسازی‌های عمیق و صحیح و همان‌طور طراحی داخلی را با استفاده از اصول فنگ شویی می‌توان با کیفیت بالا و تاکید بر پُر کردن فضاهای خالی و بهره‌گیری بهتر از منابعی که در دسترس هستند انجام داد.

رعایت بهداشت در اصول فنگ شویی

 در اصول فنگ شویی و کاربردهای آن، نیز بر رعایت بهداشت توجه بسیاری وجود دارد. زیرا نور خورشید یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای استفاده فنگ شویی در طراحی داخلی اشاره دارد و نور را انعکاسی از جذب انرژی بالا برای افراد می‌داند.

 هم‌چنین وجود یک تهویه مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی جریان هوا را در فضا به چرخش در می‌آورد که توصیف خاص سبک فنگشویی را همگان با این روش می‌توانند درک کنند.

تعامل در اصول فنگ شویی

تعامل یکی از فاکتورهای اصلی در اصول فنگ شویی می‌باشد زیرا در پیکربندی که ما در فضا به وجود می‌آوریم قادر هستیم احساس وابستگی عاطفی افراد را به خود جلب کرده و این‌گونه یک بهینه‌سازی خوب در جهت ایجاد تعامل را به وجود آوریم که سازگاری بهتری را بتوان در فضا مشاهده نمود.

اصول فنگ شویی و ارتباط با ارتفاع فضا

ارتفاع و جهت‌گیری در ساختار طراحی دکوراسیون به سبک فنگ شویی بسیار مورد توجه می‌باشد، زیرا طبقه‌بندی و به وجود آوردن یک فضای آرام و هم‌چنین جلوه‌ی انرژی بیشتر در فضا باعث رابطه بصری با محیط مورد نظر می‌شود.که حتی به گوشه و کنار پنجره‌ها نیز انعکاس این انرژی بی پایان ارائه می‌شود. ارتفاع همان‌طور که می‌دانید این توانایی رادارد که  فضا را کوچک‌تر و یا  بزرگ‌تر نشان دهد که در اثر این فلسفه کهن چینی این یکی از کاربردهای اساسی در تقسیم‌بندی فضا می‌باشد.

نورپردازی و اصول فنگ شویی

نورپردازی که یکی از اصول مهم در این فلسفه می‌تواند تاثیر زیادی بر سلامت روان افراد خانواده داشته باشد که البته منظور از نورپردازی ، روشنایی مصنوعی و هم نور طبیعی که نور خورشید می‌باشد، است که سطح روشنایی و توزیع آن در گوشه گوشه‌ی فضا که هر کدام بازدهی مجزایی برای طراحی دکوراسیون به وجود می‌آورد. نور باعث دیده شدن ماهیت اصلی اشیاء می‌گردد و هم‌چنین ذهن انسان را در حالت آرامش بیشتری قرار می‌دهد. اصول فنگ شویی هدف خود را ایجاد طراحی و سبک خاص در نهایت سلامت روحی و جسمی افراد در خانه ارائه می‌دهد که بتواند انرژی های مضر و منفی را از انسان دور کند و راهکارهایی را ارائه دهد که طراحی زیبا را به وجود آورد.

اهمیت رنگ در اصول فنگ شویی

در قوانین فنگ شویی مفهوم رنگ بسیار کاربردی و اساسی محسوب می‌شود و به منظور ایجاد طراحی زیبا در داخل ساختمان باید ماهیت اصلی هر رنگی را بشناسیم و با توجه به انرژی خاصی که در رنگ نهفته است را پیاده کنیم و بتوانیم تاثیرات رنگ را در بین لوازم ساختمان و ترکیب‌بندی دکوراسیون داخلی به نمایش بگذاریم.

اصول فنگ شویی و ارتباط با اشیاء

به واسطه این اصول یک چارچوب خاص در برقراری ارتباط انسان با اشیا به وجود می‌آید که محیط زندگی به واسطه اثرات مثبت که دور از تنش و مشکلات باید قرار بگیرد انرژی را به درون منزل دعوت می‌کند.

این‌گونه است که با هنرِ بالای فنگ‌ شویی می‌توان انسان را تحت تأثیر سلامت روان که به واسطه هماهنگی بین اشیاء وجود دارد دعوت نمود.

هم‌چنین جذب بالایی از انرژی را مشاهده کرد، زیرا در این علم هر نوع انعکاس و انرژی قابل انتشار است و این‌گونه ذهن انسان با تنش کمتری برخورد می‌کند.

نظم در اصول فنگ شویی

از دیگر قوانین این اصول به نظم و مرتب بودن می‌توان اشاره کرد، فنگ‌شویی که یک هنر باستانی چینی است بر روی مرتب‌سازی و نظم بخشیدن به تمام اشیاء در دکوراسیون داخلی اشاره‌ای مبرم دارد.

 زیرا با هماهنگی که بین اشیاءدر فضای منزل وجود دارد ؛ شکل‌گیری خوبی را می‌توان با وجود لوازم کاملا ساده مشاهده کرد و محیط را با یک تعامل زیبا درگیر نمود.

رابطه متقابل اشیاء در فنگ شویی طراحی داخلی

در ارتباط این اصول و طراحی داخلی به واسطه قرار دادن هر شی در جایی که باید باشد و دریافت انعکاس اصلی باید متوجه این ماجرا باشید که هر کدام از وسایل می‌تواند رابطه متقابل بر یکدیگر بگذارند و این‌گونه است که ما انرژی آنها را می‌توانیم دریافت کنیم و حتی محرک‌هایی که در اشیا وجود دارند رویدادهای طبیعی هستند که در طبیعت نیز به آن بسیار اشاره شده است. رابطه اشیاء با یک‌دیگر یک سیستم پایدار فکری را برای انسان به وجود می‌آورد و این‌گونه است که شما با نکاتی که در فنگ شویی وجود دارد می‌توانید یک رابطه بصری کامل را در محیط زندگی خود ارائه دهید.

انرژی در اصول فنگ شویی

مهم‌ترین بحث در قوانین و اصول فنگ شویی بحث انرژی می‌باشد انرژی مثبت و منفی اصلی‌ترین و اولین چیزی است که می‌تواند زندگی انسان را کاملا دگرگون کند.  اگر در اطراف شما انرژی منفی وجود داشته باشد به راحتی بر روحیه و شخصیت شما تاثیر گذاشته و آسیب بدی  را وارد می‌کند.

 انرژی که از وسایل دریافت می‌کنید ممکن است شما را دچار که کسل کنندگی و خستگی مفرط کند و یا برعکس یک انرژی خوب و قدرتمند باشد که انگیزه و امید را در شما به وجود آورد. همان‌طور که قبلاً گفته شده است نور و تهویه مناسب یکی از فاکتورهای اصلی در اصول فنگ‌شویی می‌باشد. زیرا مکان‌هایی که مرطوب هستند به کلی این توانایی بزرگ را دارند که انرژی مثبت را از شما دور کنند و این‌گونه تاثیر بدی برروحیه شما گذاشته می‌شود؛ اما روشنایی، نور و جریان هوای سالم در فضا با هر نوع ترکیب‌بندی می‌تواند تاثیر زیادی از انرژی بالا را بر روحیه و سبک زندگی شما بگذارد.

دوره به زبان فارسی
محصول ویژه
سطح پیشرفته
اعطای مدرک معتبر

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.