اصول طراحی و دکوراسیون خانه با چند نکته ساده

بدون ديدگاه

اصول طراحی و دکوراسیون خانه

طراحی و دکوراسیون خانه از جمله کارهایی است که هر فردی به انجام آن علاقه دارد زیرا با قواعد و ترفندهای خاصی در چیدمان و هماهنگی اجسام در فضای منزل می‌توان به طراحی زیبا و دلنشین در خانه دست یافت.

هدف در طراحی و دکوراسیون خانه

در طراحی خانه تکنیک‌های بسیار سخت وجود ندارد فقط کافیست که شما در ابتدای کار هدف خود را از طراحی خانه مشخص کنید بدین صورت که بدانید برای چه‌کاری قرار است تغییراتی را به وجود آورید و برای وجود آوردن این‌گونه تغییرات به چه‌چیزی نیاز دارید مشخص کردن هدف در طراحی خانه نکته بسیار مهمی قلم‌داد می‌شود.

طراحی و دکوراسیون حیاط خانه

بسیاری از خانه ها حیاط دارند که این بخش از منزل بدون شک یکی از مورد توجه‌ترین و زیبا‌ترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود شما برای طراحی حیاط خانه ابتدای کار باید نسبت به نظم‌دادن و سازماندهی حیاط اقدام کنید یعنی این‌که از وسایل مزاحم در حیاط پرهیز به عمل آورید اگر بتوانید دیوارها و کف حیاط را نیز با تغییراتی همراه کنید صددرصد با نتیجه‌ی خوبی روبه‌رو خواهید شد.

رنگ نمودن دیوار در دکوراسیون خانه

در طراحی خانه رنگ دیوار بسیار تاثیر دارد زیرا دیوار ستون خانه شما را تشکیل می‌دهد و یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که در طراحی به چشم می‌آید شما با توجه به نکات روان‌شناسی، سبکی که انتخاب کرده‌اید برای طراحی داخلی خانه خود و هم‌چنین تیپ شخصیتی  افراد می‌توانید رنگ دیوار را انتخاب کنید.

نقطه کانونی در طراحی و دکوراسیون خانه

شما در طراحی خانه به‌هیچ‌عنوان نباید نقطه کانونی را فراموش کنید زیرا نقطه کانونی محوریت اصلی خانه را تشکیل می‌دهد و شما با توجه به همین نقطه کانونی می‌توانید هماهنگی و موقعیت‌یابی را در فضای خانه خود پیدا کنید، به طور حتم عنصر‌های مهم برای هماهنگی خانه در نقطه کانونی باید خود را به نمایش بگذارند؛ ایجاد رنگی خاص، گذاشتن وسیله ای خاص هر کدام می‌توانند نقطه کانونی خانه شما را مشخص کند.

برجسته نمودن نقطه کانونی در طراحی خانه

هنگامی که نقطه کانونی در طراحی خانه را معین می‌کنید باید وسیله‌ی مورد نظر را در نقطه کانونی برجسته نشان دهید، زیرا دیگر اجسام و لوازم به کار رفته باید از نقطه کانونی تبعیت داشته باشند که تناسب در بین طراحی خانه نشان داده شود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.