طراحی خانه و نکاتی مهم درباره ی آن

بدون ديدگاه

تاثیر گیاهان در طراحی خانه

به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان تاثیر گیاهان را در طراحی خانه فراموش نمود زیرا گل و گیاه قادر است باعث انعکاس انرژی‌های مثبت و هم‌چنین به وجود آوردن یک نقطه کانونی در طراحی خانه شما نیز باشد، باید توجه داشته باشید که گیاهان این معجزه را برای شما به وجود می‌آورند که فضای زیبا و همین طور طراحی خانه را به یک مکان دل‌پذیرتر تبدیل کنند.

تهویه هوا در طراحی

در طراحی خانه نقش کلیدی پنجره و تبادل هوا و وجود  گیاهان را نباید نادیده گرفت زیرا به واسطه‌ی هوایی که در جریان است علاوه بر تهویه مناسب فضای خانه و اکسیژن رسانی در فضای مورد نظر می توان اثر دل‌چسب تری از آرامش را در خانه تجربه نمود، گیاهان نیز با فرایند پاکسازی هوا می‌توانند به تهویه مناسب هوا در خانه کمک بسیار زیادی داشته باشند.

ساخت قفسه در طراحی

اگر خانه شما از فضای بزرگی برخوردار نیست قفسه را به اصلاً فراموش نکنید زیرا شما با نصب یک قفسه در کنار دیوار می‌توانید برای استفاده از انواع مجسمه و تزئینات دیگر و هم‌چنین گلدان آن‌ها در کنار دیوار به یک طراحی زیبا با نمای بوفه فضای خانه خود را طراحی نمایید.

تیپ شخصیتی در طراحی

تیپ شخصیتی افراد را در طراحی‌خانه فراموش نکنید زیرا خانه باید مکانی باشد که انسان در آن احساس آرامش بیشتری داشته باشد و بتواند در آن‌جا آن‌طور که دوست دارد خود را نشان دهد پس برای طراحی خانه در ابتدای کار شخصیت افراد را لحاظ کنید و بدانید که استفاده از چه رنگ‌هایی و چه نمادهایی می‌تواند به آرامش بیشتر روح و روان افراد در محیط خانه کمک کند.

زاویه در طراحی

در طراحی خانه نقش کلیدی زاویه‌ها را فراموش نکنید زیرا  زاویه‌های بسته این قدرت را دارند تا فضا را کوچک‌تر نشان دهند اما کوچک‌تر نشان دادن زاویه با تند بودن آن تفاوت بسیار زیادی دارد و هیچ‌وقت خطوط مستقیم را نباید در کنار یک‌دیگر به طور مکرر نشان داد زیرا باعث به هم‌ریختگی در مبحث تعادل می‌گردد.

ورودی در طراحی

ورودی خانه یکی از مهم‌ترین قسمت‌های آن به شمار می‌رود که شما باید سازماندهی و ایجاد نظم را برای ورودی همیشه لحاظ کنید یک نوع پردازی درست می‌تواند ماهیت اصلی ورودی خانه شما را به راحتی نشان دهند و یک حس صمیمیت واقعی را به تصویر بکشد، کاربرد گیاهان متفاوت را که در اندازه‌های کوچک‌تر هستند البته بنابر قسمت ورودی خانه از یاد نبرید زیرا آرامش را به افرادی که قصد ورود به خانه شما دارند را انتقال می‌دهد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.