دکوراسیون منزل و به کارگیری سبک مدیترانه‌ ای

بدون ديدگاه

همان طور که از نامش پیداست سبک مدیترانه‌ای، تصویری از ساحل، آب‌های درخشان آبی رنگ و خورشید دارد. زیبایی این سبک باعث می‌شود تا فرد احساس راحتی و زیبایی کند. زیبایی که این سبک دارد به شما می‌کند تا حس تازه‌ای به دکوراسیون منزل خود بدهید. در این مقاله چند عنصر اصلی این سبک را بیان می‌کنیم.

رنگ سبک مدیترانه‌ ای

رنگ در مدیترانه ماهیت خیلی متفاوتی ندارد. در این سبک رنگ هم جیغ است و ساده و خاکی می‌باشد. رنگ‌هایی که زمینه جیغ و متفاوت دارند در جواهرات و سنگ‌کاری‌های گران مورد استفاده می‌گیرند. این رنگ‌ها می‌توانند آبی لاجوردی، زرد، سبز و بادمجانی باشد. البته لازم به ذکر است همه افراد علاقه ندارند تا دیوار خود را با رنگ‌های جیغ بپوشانند اما تمایل دارند تا دکوراسیون منزل شان با سبک مدیترانه باشد. آن‌ها می‌توانند دیواری با بافت روشن داشته باشند.

استفاده از کفپوش در سبک مدیترانه ای

کفپوش در این سبک می‌تواند تایلی یا کاشی شکل باشد. چون که ظاهری خنک و مقاوم دارد و نگهداری آن آسان است. هر چند مرمر و آهک برای آن مناسب است اما قیمت آن کمی بیشتر از حالت معمول می‌باشد.

پرده در سبک مدیترانه‌ ای

پرده نه تنها مانع ورود نور آفتاب و حفظ حریم شخصی است بلکه در دکوراسیون هم نقش بسزایی ایفا می‌کند. اگر بخواهید این سبک را داشته باشید می‌توانید از منسوجاتی مثل پنبه، پشم و ابریشم استفاده کنید و بالش و فرش و … خود را با آن همرنگ انتخاب کنید.

مبلمان در سبک مدیترانه ای

مبل در سبک مدیترانه ای بیشتر محکم و حکاکی دستی دارند. مبل‌هایی که برای سبک مدیترانه ای مناسب است روکش چرم دارد. برای این که مبلی به این سبک داشته باشید بهتر است سراغ وسایلی بروید که ویژگی روستیک دارد. اگر بخواهید برای مبلمان سراغ اندازه کوچک بروید بهتر است هروی آن برجستگی داشته باشد و آینه کاری شده باشد تا به این سبک بیاید. در انتخاب مبلی که مطابق سبک مدیترانه ای باشد دست تان باز است.

نور در سبک مدیترانه ای

خانه‌هایی که از این سبک منشا گرفته اند؛ نور خیلی خوبی دارند. این خانه‌ها پنجره های بزرگ دارند، همواره نسیم می‌آید و همه چیز خوب است. برای افزایش نور در این سبک به سراغ رنگ روشن بروید، آبی در این سبک کارایی زیادی دارد و پرده‌های آن حریر هستند. سبک مدیترانه روحیه شادی دارد و اغلب کسانی که پر جنب و جوش هستند به سراغ آن می‌روند.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.