دلایل انتخاب شما توسط کارفرما

بدون ديدگاه

در این مقاله سعی داریم دلایلی که یک کارفرما باید شمارا انتخاب کند برسی کنیم البته لازم به ذکر است که این انتخاب دوطرفه خواهد بود و شما نیز باید رضایت کامل را برای انجام کار را داشته باشید.

اولین مسئله که باید توجه داشته باشید سلیقه نزدیک کارفرا با شما و کارتان است به طور مثال اگر سبک کارتان مدرن است کارفرما نیز باید به دیزاین مدرن نیز علاقهمند باشد در مجموع نظریه هم سوی دارای نتیجه مطلوب خواهد بود.

یک دیزاینر نه تنها باید رسالت کامل در شناخت و انتخاب متریال ها داشته باشد بلکه باید روان شناس و آدم شناس باشد، از نظر بحث مالی قوی باشد، طراح خوبی باشد و اوصول و علوم معماری داخلی را بلد باشد. قدم اول جلب اعتماد کارفرماست توانایی خود را اثبات کنید و ترس کارفرما را از بین ببرید، به طور مثال از تجربه ها و آزمون و خطا هایی که داشته اید بهره ببرید و با اعتماد به نفس به گفت و گو بپردازید و کار خود را توضیح دهید.

حال میخواهیم نحوه درست برقراری ارتباط را مورد بحث قراردهیم. شما می توانید با داشتن فن بیانی روان و تسلط کامل اجرایی توجه کارفرما را جلب کنید. کارفرما باید شما را فرد درست و معقولی بداند پس تجارب علمی خود را بالا ببرید. با مطالعه به به سطح دانش علمی خود اضافه کنید که پایه ترین آن علم معماریست زیرا زمانی که کارفرما از شما ایرادی میگیرد باید برای خلقتان توضیح علمی داشته باشید اگرنتوانید دلیل قانع کننده ایی ارائه دهید کارفرما ایمان و اعتقادش به شمارا از دست داده و حتی ممکن است اواسط کار همکاری را قطع کند. اگر تند خوان نیستید اموزش ببینید زیرا تسریع کلام در صحبت بسیار ماثر است. در پاسخگویی محکم و مسمم باشید البته تحکم از تجربه و علم زیاد به عمل می اید پس انجام پروژه های متعدد کمک کننده خواهد است.

در نظر داشته باشید که امکان امتحان شدن شما توسط کارفرما برای ارزیابیتان وجود خواهد داشت نترسید و اگر حرف یا نظر کارفرما درست نبود اشتباه را بیان کنید. ممکن است کارفرما با نظر های متعدد کار شما را مختل کند یادتان باشد نباید به هیچ وجه به آن پروبال دهید و کار و کانسپت خود را به اجرا دربیاورید. با ورود به پروژه های اشتباهی اعتماد به نفس خود را زیر سوال نبرید.

حال باید بدانیم که هنگام صحبت با کارفرما چه مسائلی را باید ذکر کنیم.  اپشن های کار با دیزاینر، توجیح های اقتصادی و اجتمایی را فراموش نکنید،  از صداقت و وجدان کاریتان بگویید. به طور مثال می توانید از متریال کارتان با پیمان کار یا تخفیف هایی که برای خرید دکور به دلیل کارهای متنوع و بلند مدتتان با فروشگاه هاو قرارداد با نجار که مجبور است کار را تمیز و به موقع انجام دهد که باعث سوداوری و صرفه جویی در زمان برای کارفرما خواهد بود صحبت کنید. با این گفت و گو کارفرما باید به این نتیجه برسد که نبود شما به ضرر او و به معنی از دست دادنتان است.

لازم به ذکراست کارفرما انواع گوناگونی دارد. یکی از انواع انها افرادی با  وقت زیاد هستند که می خواهند کم ترین هزینه را داشته باشند، دقت کنید که بزرگترین اشتباه اجرای کار برای این افراد میباشد زیرا اصلی ترین رکن کار با دیزاینر این است که فرد مورد نظر در زمان خود صرفه جویی کند ولی فردی که زمان زیادی دارد با دخالت های مکرر باعث عدم پیشروی درست در کار و سرخوردگی شما میشود و دومین مسئله این است که ارزش کار دکوراسیون بالاست پس با هزینه کم نمی توان ظرافت و زیبایی را در طرح اجر کرد.

در زمینه قیمت باید اسولی و منطقی صحبت کنید یعنی کارفرما باید متوجه هزینه های گزافی که بدون حضورتان خواهد داشت شود، که نتیجه نهایی نیز تلفیق نادرست از انواع دیزاین، ترکیب رنگی  نامطلوب  و از دست دادن زمان را به همراه خواهد داشت ولی با حضور شما و دستمزدتان هزینه ایی به صرفه و کار اجرایی خاص و زیبا پدید می اید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.