اموزش تند خوانی چرا و چگونه

بدون ديدگاه

دوری از دوباره‌خوانی با اموزش تند خوانی

در اموزش تندخوانی شما  دیگر لازم به دوباره‌خوانی نمی‌بینید زیرا تمرکز کافی را در هنگام مطالعه دارید و همین امر باعث می‌شود که به دوباره‌خوانی روی نیاورید و این‌گونه شما در زمان کمتری مطالب بیشتری را یاد گرفته‌اید.

خط بردن در اموزش تند خوانی

خط بردن یکی از کارهای مهم در اموزش تندخوانی می‌باشد امان خط‌بردنی که به واسطه‌ی مداد و به‌صورت افقی روی تک تک کلمات باشد  درست نیست زیرا این‌گونه سرعت مطالعه پایین می‌آید بلکه شما باید انگشت خود را را روی یک عبارت خاص بگذارید و بتوانید مفهوم آن را با عبارت به خوبی برای ذهن خود باز کنید این نوع خط بردن در اموزش تند خوانی یک تکنیک بسیار مهم محسوب می‌شود.

سلامت چشم در اموزش تندخوانی

به سلامت چشم‌های خود اهمیت بدهید زیرا اگر چشم‌های شما ضعیف باشد و یا با هر مشکل دیگری دست و پنجه نرم کند نخواهد توانست با مهارت‌های تندخوانی به خوبی خو بگیرد پس اولین کاری که می‌کنید چشمان خود را برای یک حوزه دید بیشتر آماده نمایید.

کاربرد کاعذ سفید در اموزش تندخوانی

در اموزش تند خوانی استفاده از یک کارت سفید  را جدی بگیرید زیرا شما هنگامی که یک متن را خوانده باشید اگر با قرار دادن یک کاغذ سفید بر روی موتون خوانده شده راحت‌تر می‌توانید ادامه متون را بدون سردرگمی به صورت تندخوانی مطالعه فرمایید پس استفاده  و کاربرد کاغذ سفید را فراموش نکنید.

دیدزنی در اموزش تندخوانی

در اموزش تندخوانی شما باید به یک دید زدن اجمالی بین صفحات توجه فرمایید زیرا این‌گونه یک آشنایی سطحی با مطالبی که قرار است خوانده شود دست پیدا می‌کنید دیدزنی را در هنگام مطالعه بهتر است که برای افزایش تندخوانی انجام دهید.

مکث کمتر در اموزش تندخوانی

در اموزش تندخوانی  بهتر است که زیاد مکث ننمایید زیرا باعث می‌شود که تمرکز شما بر هم بخورد و زاویه‌ی دید شما  از لحاظ ذهنی مختل می‌شود و این‌گونه است که  در حین مکث کردن ذهن شما دچار سرگردانی می‌شود پس بهتر است که در اموزش تند خوانی به کم کردن مکث در هنگام مطالعه نیز توجه داشته باشید

توجه به فهرست مطالب در اموزش تندخوانی

بهتر است که برای شروع اموزش تندخوانی در ابتدای مطالعه به فهرست مطالب خود نگاهی بیندازید زیرا این‌گونه یک درک کلی می ‌توانید از موضوع کتاب داشته باشید که می‌تواند در اموزش تند خوانی کمک بسیار زیادی به شما بکند و ذهن شما را با آمادگی بیشتری روبه‌رو سازد.

آشنایی با واژگان در اموزش تند خوانی

آموزش تندخوانی  ذهن شما را  با دایره‌ی گسترده‌ی طرح واژگان آشنا می‌سازد و همین آشنایی می‌تواند به مرور زمان یک یادگیری و درک بهتری از مطالب را به شما القا کند این‌گونه است که سرعت مطالعه‌ی شما بالاتر می‌رود و آشنایی بیشتری با واژگان مختلف پیدا می‌کنید به همین دلیل است که تمرین و تکرار را یکی از نکات طلایی برای رسیدن به تندخوانی حرفه‌ای معرفی نموده‌اند.

توجه به کلمات کلیدی در اموزش تند خوانی

در هنگام مطالعه شما اگر به لغات و کلمات کلیدی توجه فرمایید در اموزش تندخوانی خواهید توانست بهترین بهره‌وری را داشته باشید به همین‌خاطر شما از کلمات کلیدی قادر خواهید بود که مفهوم متن را در اموزش تند خوانی به‌دست آورید که توجه به این نکته به شما در تندخوانی کمک بسیاری خواهد نمود.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.