آموزش دکور خانه کوچک و تکنیک‌ های پر کاربرد آن

بدون ديدگاه

به دلیل اهمیت زیاد دکوراسیون داخلی، برای منازل کوچک نیز اصول و قواعدی به واسطه آموزش دکور خانه کوچک صورت می‌گیرد و به همین دلیل ما قصد داریم که ترفند ها و قواعدی را به شما آموزش دهیم تا بتوانید حتی یک ترکیب‌بندی درست و صحیح برای فضای کوچک منزل خود داشته باشید.

فضای کوچک و اهمیت دکوراسیون آن

همراه با توسعه‌ی شهرنشینی و جمعیتی که همه روزه رو به رشد می‌باشد دیگر کمتر از خانه های بزرگ و ویلایی خبری است. بلکه مردم عموماً رو به منازل کوچک آپارتمانی آورده‌اند. در این شرایط باز هم افراد به دنبال مکانی پر از احساس و آرامش برای زندگی خود هستند و به همین‌خاطر دکوراسیون داخلی برای منازل کوچک آموزش‌هایی را در نظر می‌گیرد تا افراد بتوانند حتی در منازلی  که فضای کمتری دارند، با داشتن حداقل وسایل یک فضای زیبا و آرامش‌بخش را برای زندگی روزمره خود در نظر بگیرند.

نورپردازی طبیعی در آموزش دکور خانه کوچک

نور و روشنایی خصوصاً نور طبیعی یکی از با اهمیت‌ترین چیزهایی است که شما باید در ترکیب‌بندی  آموزش دکور خانه کوچک منزل خود لحاظ کنید. بدین جهت که بهتر است برای  پنجره‌های منزل خود از پرده‌هایی استفاده کنید که بتوانند نور طبیعی خورشید را به سمت اتاق‌ های شما هدایت کنند. این‌گونه شما می‌توانید با کمترین هزینه برای انواع لامپ ها از نور طبیعی در روز استفاده کنید.

اندازه وسایل در آموزش دکور خانه کوچک

در فضای کوچک منزل خود بهتر است از وسایل ضروری استفاده کنید اما خلاقیت  و سلیقه شما زمانی نمایان می‌شود که بتوانید با حداقل وسایلی که به کار می‌برید تمام فضا و زوایای موردنظر منزل را با یک انرژی خاص نشان دهید. بهتر است که از چند وسیله بزرگ در ترکیب‌بندی استفاده کنید و در راستای آن از وسایل کوچک برای گوشه‌ گوشه‌ی فضای منزل خود  به‌کار ببرید.

 اینکه شما می‌توانید با استفاده از آموزش دکور خانه کوچک با وسایل و اجسام یک هماهنگی خوبی ایجاد کنید که البته  به ظرافت‌کاری و سلیقه شما بستگی دارد.

 اما هیچ‌وقت از نبود انواع وسایل و یا نداشتن جا در منزل نگران نباشید، زیرا با ترکیب‌بندی درست و البته هماهنگی بین  اشیا این اجازه رادارید که  با ابعاد مختلف وسایل، بهترین دکور را در یک فضای کوچک به وجود آورید.

تأثیر رنگ بر بزرگ نشان دادن فضای کوچک منزل

خاصیتی جالب که رنگ‌ها دارند این است که می‌توانند یک فضا را بزرگ‌تر ویا کوچک‌تر از حد و اندازه‌ی خود نشان دهند؛ تمامی این موارد در بسته‌های آموزش دکور خانه کوچک تدریس شده‌اند.

 همچنبن شما می‌توانید با استفاده از نقاشی دیوارها و یا انتخاب وسایلی با رنگ‌های خاص و متفاوت فضای منزل خود را بزرگ‌تر به نمایش بگذارید.

 البته یکی از ترفندهای جالب برای گسترده بودن فضای منزل کاربرد رنگ‌های مختلف در ترکیب‌بندی دکوراسیون داخلی می‌باشد زیرا فضای منزل شما را شلوغ تر نشان می‌دهد.

وجود مبلمان راحتی در فضای کوچک

به‌هیچ عنوان نمی‌توان نبود مبلمان را در طراحی داخلی تحمل نمود، به همین‌دلیل حتی برای آموزش دکور خانه‌های کوچک نیز مبلمان بازهم کاربرد اصلی خود را دارد.

 شما برای آموزش دکوراسیون خانه کوچک بهتر است از دکوراسیون منزل و سبک مدیترانه‌ ای استفاده نکنید؛ اما خود باید بدانید  که از هر نوع مبلمانی نمی‌توان استفاده کرد. برای دکوری زیباتر در  فضای کوچک بهتر است از انواع مبلمان راحتی برای خانه کوچک خود استفاده کنید؛ این گونه فضای منزل شما زیباتروبزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

وسایل تزئینی و تاثیرآن در دکوراسیون خانه کوچک

استفاده از لوازم تزئینی می‌تواند فضای شما را شکی‌لتر ر هم‌چنین غنی‌تر نشان دهد.

 به عنوان مثال چراغ خواب‌های زیبایی که برای اتاق خواب وجود دارد می‌تواند هم کاربردی باشد و هم اینکه یک مسیر خاص در منزل شما را نشان دهند و آن محل استراحت شما عزیزان می‌باشد. برای زیباتر و آراسته‌تر شدن فضای منزل کوچک خود همیشه باید هماهنگی بین عناصر را در تعادل و انعطاف بالای فضا در نظر بگیرید و هر گونه وسایل تزیینی خاص را با هماهنگی در طرح‌ها و رنگ آن‌ها استفاده نمایید.

دیوارهای جداکننده بهترین گزینه برای فضای کوچک منزل

اما بسیاری از از منازل ممکن است که حتی اتاق نداشته باشند؛ به‌همین دلیل فضای کوچکی که دارند می‌توانند از انواع مختلف دیوارهای جدا کننده که وجود دارند برای طراحی منزل خود استفاده کنند؛ در آموزش دکور خانه کوچک به شما مهارت‌های مختلف آموزش داده می‌شود. دیوارهای جداکننده همگی در مدل‌های مختلفی موجود هستند  که شما بسته به سلیقه خود می‌توانید هر کدام از آن دیوارها را برای دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید و این‌که از چه نوع طرح و مدلی برای دکوراسیون منزل خود به کار می‌برید بسته به خلاقیت و سلیقه شما و همچنین هزینه‌ای است که می‌خواهید برای آن صرف نمایید. اما تأثیر جدی این‌گونه دیوارها را در طراحی داخلی فضای کوچک خانه خود را فراموش نکنید.

نقش سقف منزل در طراحی داخلی خانه کوچک

 اگر منزل شما دارای سقف‌های بلندی است که تقریباً کار شما آسان شده است اما اگر به هر دلیل سقف موجود در خانه کوچک شما ارتفاع زیادی ندارد راه‌حلی  که می‌توانیم ارائه دهیم، برای طراحی داخلی منزل خود استفاده از از پرده با نصب نزدیک به سقف می‌باشد. نکته دیگری که در آموزش دکور خانه کوچک وجود دارد سقف مناسب می‌باشد.  هرچه پرده به سقف مجاورت بیشتری داشته باشد قطعاً سقف‌ها بلندتر مشاهده می‌شوند و این یک ترفند جالب برای طراحی داخلی و خانه‌های کوچک محسوب می‌شود.

کاربرد لوازم کشویی در آموزش دکور خانه کوچک

استفاده از لوازم کشویی مانند انواع کمد ها مبلمان ها بسیار در ترکیب‌های زیبای منازل کوچک نقش مهمی ایفا می‌کند. زیرا با استفاده از کشوها می‌توان وسایل بیشتری را در داخل خانه جمع‌آوری کرد و از طرف دیگر فضای بیشتری برای خانه وجود داشته باشد. این‌گونه طراحی داخلی، خانه کوچک شما با روشی جالب و خلاقیتی نوین نشان می‌دهد. این‌گونه نیز می‌توان از یک وسیله کاربردی چندگانه هم داشت.

قالیچه‌های رنگی در بزرگ‌نشان دادن فضای خانه کوچک

قالیچه‌ها با ضخامت کمتر و جمع و جور تری می‌تواند عمق کفِ مورد نظر خانه کوچک شما را  عمیق تر نشان دهد و این‌گونه فضای منزل کوچک برای طراحی داخلی بزرگ و گسترده‌تر نمایش داده شود.

کفِ‌ خانه کوچک یکی از مهم‌ترین اجزای خانه محسوب می‌شود که در طراحی داخلی باید به آن توجه بسیاری نشان داد. حتی اگر قادر به تهیه قالیچه به هردلیلی نباشید ، از کف‌های ساده ولی طرح‌دار استفاده نمایید؛ زیرا با بازی رنگ‌ها می‌توان بهترین طراحی را به وجود آورد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.