آموزش دکور اتاق کودک – پنج نکته آسان و طلایی

بدون ديدگاه

آموزش دکور اتاق کودک خودش به تنهایی یک پروسه زمان بر است؛ چرا که در گذشته اهمیت زیادی به اتاق کودک داده نمی‌شد؛ در صورتی که امروزه دکوراسیون داخلی اتاق کودک نه تنها در زیبایی آن تاثیر دارد؛ بلکه از نظر روانشناسی هم در روحیه کودک تاثیر گذار است. در این مقاله در آموزش دکور تمامی این موارد را به شما آموزش می‌دهیم.

اهمیت آموزش دکور اتاق کودک

یک کودک تحت تاثیر محیطی است که در پرورش یافته و بزرگ شده است. به عنوان مثال اگر در محیطی باشد که ملزومات بزرگ شدن آن به خوبی فراهم شده باشد؛ احتمال این که در آینده به فرد موفقی تبدیل شده باشد زیاد است. دکور اتاق کودک باید طوری باشد که متدهای روانشناسی هم در آن به کار رفته باشد. در این مقاله چند متد ساده برای آموزش دکور اتاق کودک به شما داده می‌شود؛ همراه ما باشید.

طراحی جادویی دکور اتاق کودک

شاید استفاده از اشکال ستاره، عروسک و موارد این چنینی برای اتاق یک بزرگسال خنده دار باشد و برای جذابیت نداشته باشد. درصورتی که در آموزش دکور اتاق کودک به شما گفته می‌شود حتما از آن‌ها در اتاق فرزندتان استفاده کنید؛ چون که برای او هیجان انگیز است و تخیل او را به بازی می‌گیرد. خیلی از کودکان علاقه دارند تا با شخصیت‌های کارتونی انس بگیرند و بازی کنند. برای این که دکور اتاق کودک تازگی داشته باشد و خلاقیت او را چند برابر کند از اشکال زیبای کارتونی و عروسکی استفاده کنید.

دکور اتاق کودک پسر یا دختر

برای این که اتاق را طراحی کنید حتما لازم است که به جنسیت کودک توجه کنید. دخترها بیشتر علاقه به رنگ‌های شاد و جیغ مانند صورتی دارند برای آن‌ها عروسک‌های دخترانه و لوازم بازی آشپزخانه جذاب است. از طرفی که اتاق پسرها معمولا با رنگ‌هایی مثل آبی تزیین می‌شوند. در دکور آن از اسباب بازی‌های جنگی، ماشین بازی و … استفاده می‌کنند که با روحیه آن‌ها هم خوانی دارند.

استفاده از ابزارهای آموزشی

اگر فرد از کودکی تحت آموزش مناسب و اصولی قرار بگیرد. احتمال این که در آینده موفق باشد بسیاری است. برای آموزش دکور اتاق کودک می‌توانیم بهتان پیشنهاد کنیم که از وسایل آموزشی مثل کتاب‌های رنگاری، ابزارهای سرگرمی، بازی‌های فکری و … استفاده کنید. نگران نباشید که کودک شما الان توانایی خواندن کتاب یا استفاده از ابزارهای بازی را ندارد، همان که ذهن او با آن‌ها آشنا شود و بتواند ارتباط برقرار کند تاثیر گذار است.

کفپوش زیبا و محافظت کننده

کودک دائما در حال بازی کردن است؛ انرژی او تقریبا دوبرابر یک آدم معمولی می‌باشد. در بازی کردن و تحرک داشتن بارها زمین می‌خورد. در آموزش دکور اتاق کودک پیشنهاد می‌شود کف اتاق را با کفپوشی بپوشانید که به کودک کمک می‌کند تا زمانی که زمین خورد آسیب نبیند. استفاده از رنگ شاد در کفپوش، کودک را به وجد می‌آورد تا بازی و تحرک کند؛ تمامی این عوامل هر چند در نگاه اول ساده باشد؛ اما تاثیرات زیادی دارد.

چراغ خواب را فراموش نکنید

اکثر کودکان از محیط‌های تاریک می‌ترسند؛ این کار را زمانی می‌فهمیمم که اگر یک چراغ را خاموش کنیم کودک گریه می‌کند. در دکور اتاق کودک پیشنهاد می‌شود، اتاق را در شب کاملا تاریک نکنید. چراغ خواب‌های زیبا با طرح‌های کودکانه زیادی وجود دارند که از آن‌ها برای شب استفاده کنید. علاوه بر چراغ خواب می‌توانید سقف اتاق کودک را با شب نماهای طرح ماه و ستاره هم تزیین کنید تا زمانی که می‌خوابند به آن‌ها خیره شوند و راحت تر استراحت کنند.

جمع بندی آموزش دکور اتاق کودک

یک سری نکات برای دکور اتاق کودک وجود دارند هر چند در نگاه اول خیلی ساده هستند؛ اما تغییر آن‌ها تاثیر شگفتی دارد. در آموزش دکور نیازی نیست تا کارهای خیلی خارق العاده انجام دهید؛ کافیست چند تا چیز ساده را به درستی انجام دهید. اگر تخصص و مهارت زیادی ندارید؛ یک طراح دکوراسیون به شما کمک زیادی خواهد کرد؛ چون که او به شما یاد می‌دهد که چگونه و با توجه به روحیه و شخصیت فرزندتان اتاق او طراحی و تزیین کنید و عواملی را در نظر می‌گیرد که شاید در نگاه اول شما به آن توجه‌ زیادی نکرده باشید.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.