آموزش دکوراتور و نکات آن

بدون ديدگاه

آموزش دکوراتور نکاتی دارد که شما به راحتی می‌توانید آن را فرا بگیرید، دکوراتور بودن کار بسیار سختی نیست فقط باید سلیقه و خلاقیت را با ایده های ناب همراه سازید و مهارت خوب و  بالایی داشته باشید که‌این‌ خواهید توانست دکوراتور خوبی باشید.

تزئین اتاق‌ها در آموزش دکوراتور

اتاق‌ها معمولاً ساده به نظر می‌رسند اما وقت‌گیر‌ترین قسمت طراحی داخلی برای دکوراتور تزئین و ترکیب‌بندی فضای داخلی اتاق‌ها می‌باشد.

 اتاق‌خواب اصولاً دارای فاکتورهایی است که دکوراتور همیشه با آن مواجه می‌شود اگر اتاق خواب کودک و یا نوجوان باشد قضیه تا حدی آسان است و با ایده‌های خلاقانه می‌توان فضایی جالب برای آنان ایجاد کرد.

 اما برای اتاق خواب افراد بزرگتر معمولاً می‌توان به سبک دکوراسیون داخلی منزل طرحی زیبا را به وجود آورد.

به عنوان مثال اگر سبک سنتی را برای فضای کلی منزل در نظر دارید بهتر است طبق این فرمول برای اتاق خواب نیز طرحی ارائه دهید.

آموزش دکوراتور و انتخاب مبلمان

در آموزش دکوراتور فرد باید طبق هماهنگی که در فضا و ترکیب‌بندی منزل وجود دارد ، این ایده را از خود داشته باشد که بتواند سبک خاص را برای مبلمان نیز در نظر بگیرد.

 زیرا این روزها مبلمان یکی از وسایل کاربردی برای افراد شناخته می‌شود عموماً مبل را باید هماهنگ با ارتفاع و سقف منزل خریداری نماییم.

 زیرا این‌گونه می‌توان یک تعادل و هماهنگی خوبی را بین مبلمان و فضا در نظر گرفت. دکوراتور این وظیفه را دارد که بتواند یک مبلمان زیبا و هماهنگ با فضا را انتخاب کند تا بتواند در انتها طراحی داخلی خوبی را ارائه دهد.

آموزش دکوراتور و رفع عیوب منزل

درآموزش دکوراتور فرد باید به این مسئله دقت داشته باشد که هر منزل ممکن است دارای عیب و نقصی در زاویه و قوس آن باشد.

 به‌همین‌دلیل با جای‌گذاری بسیاری از لوازم در آن قسمت و ایجاد نقطه مشترک در بین ترکیب‌بندی وسایل و یا حتی در پاره‌ای از مواقع که محدودیتی وجود نداشته باشد با ترکیب‌بندی رنگ‌ها به واسطه نقاشی می‌توان این عیب و نقص ها را رفع نمود  البته باز هم به خلاقیت دکوراتور این موضوع برمی‌گردد.

آموزش دکوراتور و مدیریت زمان

برای صرف هزینه کمتر برای تزئین فضا و چیدمانی زیبا بهتر است قبل از انجام هر کاری ابتدا محیط را برانداز کنید و سپس ترسیم کلی از ایده‌ای که در ذهن خود دارید را بر روی کاغذ بیاورید این‌گونه می‌توانید زمان را بهتر مدیریت کنید و با یک هدف مشخص به جلو حرکت نمایید ترسیم نقشه باعث می‌شود که فرد دکوراتور از مسیر اصلی خود دور نشود.

ترکیب رنگ در آموزش دکوراتور

ترکیب انواع رنگ‌ها یکی‌دیگر از مهم‌ترین بخش کار دکوراتور می‌باشد که باید توجه داشته باشید که دکوراتور باید طیف رنگی مورد نیاز را در فضای مورد نظر خود را مشاهده کند و بر طبق آن نسبت به چیدمان اصلی منزل اقداماتی را فراهم آورد.

 رنگ‌بندی اصلی‌ترین و مهم‌ترین اصول در آموزش دکوراتور می‌باشد زیرا فرد باید این توانایی را داشته باشد که بداند با ترکیب چه رنگ‌هایی می‌تواند به طرح و چیدمان اصلی خود نزدیک‌تر شود پس بهتر است که به هیچ عنوان از معجزه ترکیب رنگ و نتیجه اثربخش و غافل آن غافل نشوید.

استفاده از انواع دکوری در آموزش دکوراتور

درآموزش دکوراتور فرد می‌تواند از انواع دکوری و تزئینات زیبا استفاده کند اما به خوبی با این مسئله آشنایی دارد که برای هر سبکی چه نوع دکوری و تزئینی با تعامل بیشتری همراه است. زیرا به کار بردن دکوری‌های بسیار در فضا فقط طراحی اصلی را شلوغ‌تر نشان می‌دهد و هم‌چنین فضای منزل را از آن موضع راحتی و آسایش خود دور می‌کند.

 پس با به‌کار بردن چند قلم دکوری با نمادهای خاص که به سبک طراحی داخلی ما نزدیک تر باشد می توانیم بهترین فضا را با کمترین وسایل به وجود آوریم.

توجه به تیپ شخصیتی افراد در آموزش دکوراتور

درآموزش دکوراتور داخلی  فرد می‌خواهد که در کار خود موفق‌تر باشد باید یک درک و تعامل درست از تیپ شخصیتی افرادی که در محل موردنظر زندگی می‌کنند داشته باشد.

 زیرا طراحی فضای منزل زمانی دلچسب‌تر می‌شود که ترکیب فضا و سبک طراحی به روحیه و شخصیت افراد نزدیک‌تر باشد و  به‌همین دلیل یکی از نکات در آموزش دکوراتور همین موضوع می‌باشد که دکوراتور بتواند در ابتدای کار خود ابتدا  رفتار و روحیه افراد منزل را بشناسد تا بتواند سبکی خاص را مطابق با آیین و ذهنیت افراد ارائه دهد.

نورپردازی در آموزش دکوراتور

یکی‌دیگر از نکاتی که در آموزش دکوراسیون به‌آن پرداخته می‌شود نورپردازی صحیح و درست در فضا می‌باشد زیرا شما به عنوان یک دکوراتور باید این صلاحیت را داشته باشید که بدانید بازدهی نور در کدام قسمت‌های منزل باید بیشتر و یا کمتر جلوه نماید.

 نورپردازی در طراحی داخلی از اهمیت و جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است زیرا به واسطه روشنایی می‌توان ابعاد مخفی هرچیزی را نیز آشکار کرد و این‌گونه تعامل و انعکاس لوازم با یکدیگر بیشتر به نمایش گذاشته می‌شود.

 حتی اگر از لوازم و هزینه بالایی استفاده نشود با یک نورپردازی به‌جا می‌توان بهترین دکور را ترسیم نمود.

آموزش دکوراتور در آشپزخانه

شاید زیباترین قسمت کار دکوراتور چیدمان و تزئین درون آشپزخانه باشد زیرا در آموزش دکوراتور فرد باید همراه با سبک کلی فضا آشپزخانه نیز یک ایده جدید ارائه دهد که با استفاده از کابینت و کمد‌های متنوعی که در بازار وجود دارند می‌توان تزئین زیبا را برای آشپزخانه به وجود آورد.

 اما اگر شما از یک سبک خاص پیروی کنید قطعاً خواهید توانست دکوراسیونی با تزئینات متفاوتی را برای آشپزخانه رقم بزنید ایده‌پردازی برای آشپزخانه ممکن است کمی سخت‌تر باشد زیرا رنگ‌ها و شاید وسایلی که ما برای آشپزخانه استفاده می‌کنیم متنوع‌تر است.

استفاده از کاغذ دیواری در آموزش دکوراتور

دکوراتور اگر با محدودیت‌هایی برای رنگ دیوار مواجه است می‌تواند از کاغذ دیواری‌های متنوع برای تزئین دیوار و حتی در بسیاری از موارد انواع کمد‌ها استفاده کند زیرا کاغذ دیواری اگر با هماهنگی دیگر وسایل جلوه نماید می‌تواند یک طراحی زیبا را در چشم هر بیننده‌ای به وجود آورد کاغذ دیواری با هزینه‌های متفاوت و البته مناسب جای‌گزین بسیار خوبی برای رنگ و نقاشی دیوار محسوب می‌شود.

البته برای هماهنگی بیشتر حتی برای کف نیز می‌تواند دکوراتور، سلیقه به خرج دهد و با هماهنگی عالی نیز کف منزل را به نمایش بگذارد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.