آموزش تندخوانی – آشنایی با آن

بدون ديدگاه

آشنایی با آموزش تندخوانی

شما اگر با آموزش تندخوانی آشنایی پیدا کنید، قطعاً نسبت به مطالعه و خواندن مشتاق‌تر خواهید شد و این‌گونه خواهید توانست در بسیاری از مسائل زندگی سریع‌تر رو به جلو حرکت کنید پس تکنیک‌های تندخوانی را هرچه زودتر فرا بگیرید.

مطالب مورد علاقه را دنبال کنید در آموزش تند خوانی

برای آموزش تندخوانی می‌توانید ابتدا از کتاب‌ها، مجلات و داستان‌هایی که به آن علاقه بیشتری دارید شروع کنید.

 زیرا این‌گونه شما با اشتیاق و ذوق بیشتری نسبت به دنبال کردن مطالب واکنش نشان خواهید داد و این‌چنین خواهید توانست تندخوانی را راحت‌تر شروع نمایید و این یک آمادگی خوب برای تکنیک‌های بعدی آموزش تندخوانی می‌باشد.

تکرار و تمرین در آموزش تند خوانی

تمرین مکرر و مستمر در مطالعه را از یاد نبرید.

 حتی اگر شما با نکات و اصول آموزش تندخوانی آشنایی پیدا کنید اما تمرین و تکرار در مطالعه نداشته باشید به نتیجه دلخواه به هیچ‌عنوان دست نخواهید یافت،پس همیشه در هر کاری که قصد موفقیت شدن در آن را دارید تمرین مداوم را از یاد نبرید حتی تندخوانی مطالب.

ارزیابی زمان در آموزش تند خوانی

از دیگر راهکارهایی  که در آموزش تند خوانی می‌توان به آن اشاره کرد به وجود آوردن انگیزه در فرد می‌باشد، به‌ گونه‌ای که شما هنگامی که شروع به تند خوانی می‌کنید یک زمانی را برای خود در نظر بگیرید و همین کار را در چند مرحله اول تکرار کنید تا بدانید در چه حد  پیشرفت داشته‌اید این‌گونه انگیزه شما برای تندخوانی بیشتر می‌شود و می‌توانید سرعت خود را بررسی نموده و بر اساس آن یک برنامه‌ریزی داشته باشید.

تقویت چشم‌ها در آموزش تند خوانی

حتی هنگامی که قصد مطالعه ندارید چشمان خود را  آماده کنید بدین نحو که یک ورزش را برای چشمان خود در نظر بگیرید. این‌گونه چشمان شما در هنگام مطالعه با خستگی مواجه نمی‌شوند زیرا مشکلاتی که امروزه اکثر افراد با آن مواجه هستند بدون شک تنبلی چشم‌ها در هنگام مطالعه می‌باشد.

 به همین‌دلیل سرانه مطالعه به دلیل انگیزه کم رو به کاهش است همیشه چشمان خود را به سمت‌های  مختلف بچرخانید و تغذیه مناسب برای حفظ قوه بینایی خود را از یاد نبرید ،زیرا چشم یکی از تاثیرگذارترین و حساس‌ترین عضو بدن است.

پرهیز از کلمه خوانی در آموزش تند خوانی

از نکات و اصول دیگر در آموزش تندخوانی می‌توان به پرهیز از کلمه‌خوانی اشاره کرد، بدین نحو که شما در هنگام خواندن یک عبارت یا جمله به‌صورت کلمه به کلمه آن را نخوانید.

 بلکه به‌صورت گروهی آن را تلفظ کنید، این‌گونه مکث کمتری در تندخواندن خواهید داشت و همین قدم یکی از راه‌کارهای مهم در آموزش تندخوانی محسوب می‌شود که باید به آن اهمیت ویژه‌ای قائل شد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.