آموزش تندخوانی – اصول آن و معرفی محصول ویژه

بدون ديدگاه

آموزش تندخوانی و اصول آن

آموزش تندخوانی اصول و قواعدی دارد که شما با به کار بردن آن در هنگام مطالعه می‌توانید تندخوانی را با درک مطلب خوب و عالی انجام دهید.

از طریق تحقیقات به ثمر رسیده این‌گونه متوجه شده‌ایم که تندخوانی با درک مطلب و ذخیره سازی آن در ذهن و حافظه انسان را چند برابر بیشتر از خواندن معمولی در ذهن انسان ماندگار می‌کند، پس برای تغییر سبک زندگی خود هم که شده است بهتر است آموزش تندخوانی را هر چه زودتر فرا بگیرید.

خط بردن زیر متن در آموزش تندخوانی

یکی از راه‌های تندخوانی خط بُردن می‌باشد شما اگر با انگشت و یا هر وسیله‌ی دیگری که خود مایل هستید می‌توانید مطالب را دنبال کنید.

 این‌گونه تمرکز و هدایت چشم‌های شما تنها بر روی مطلب می‌باشد و یک روش خوب برای تندخوانی محسوب می‌شود عموماً این روش را ما در دروس ابتدایی زیاد انجام داده‌ایم.

پایین آوردن مکث در هنگام مطالعه در آموزش تندخوانی

مکث نکردن برای واژه‌ها و کلمات می‌توانند به تندخوانی کمک بسیار شایانی داشته باشند به این‌صورت که شما با خواندن متن نباید تمرکز و هدف خود را تنها بر روی واژه واژه‌ی جمله بسپارید بلکه باید سریع متن را به‌صورت چشمی بخوانید که البته این خواندن با درک مطلب باید همراه باشد و توقفی در آن بین نداشته باشید.

مشخص نمودن هدف در آموزش تندخوانی

از همان ابتدای کار هدف خود را از مطالعه برای خود مشخص کنید این‌گونه در هنگام مطالعه کردن از سردرگمی نجات پیدا خواهید کرد، پس نکته‌ای که حائز اهمیت و مشخص است این‌است‌که خود تصمیم بگیرید که قرار است چه نوع مطالعه‌ای داشته باشید و تمام تمرکز خود را فقط برای خواندن ایجاد کنید.

پرهیز از بلندخواندن در آموزش تندخوانی

بسیار شاهد بوده‌ایم که برخی از افراد هنگام مطالعه با صدای بلند این کار را می‌کنند مطالعه با صدای بلند نمی‌تواند کمک به تند‌خوانی داشته باشد.

 بلکه این‌گونه قوه بینایی شما تمرکز کمتری را در خود می‌بیندو نمی‌تواند مرتب‌سازی خوب و صحیح‌تری بین واژه‌ها ایجاد نماید.

 اما شما هنگامی که با چشم و البته سیستم حافظه و مغز خود درگیر هستید قادر هستید که به‌صورت چشمی کلمات را سریع‌تر درک کنید و یک تندخوانی سریع و مفید را داشته باشید.

محیط آرام در آموزش تندخوانی

به هیچ عنوان مطالعه کردن در یک فضای آرام و ساکت را از یاد نبرید زیرا اگر شما مهارت زیادی را برای تندخوانی کسب کنید اما ذهن شما آماده نباشد و محیطی آرام برای شما مهیا نباشد تندخوانی به صورت قابل انتظار نمی‌تواند موثر باشد.

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.